Otevírací doba
Zavřeno
Muškát - okrasa vašich oken a balkónů.

Novákovinky

Muškát - okrasa vašich oken a balkónů.

Muškát - okrasa vašich oken a balkónů.

Známe je všichni – pelargonie neboli muškáty jsou od dob, kdy se začaly letničky používat i pro výsadbu do truhlíků, favority mezi ozdobami balkonů a teras. U nás najdete ty nejlepší odrůdy pěstovány přímo pro vás v našich fóliovnících a rostlinky od prověřených českých pěstitelů. 

Muškáty vzpřímené:

Vzpřímené muškáty jsou pravými babičkovskými květinami a mohlo by se zdát, že nic nového už se vymyslet nedá. Ale opak je pravdou – každý rok přibývají nové sorty, které se liší barvou či strukturou květů, barevností listů nebo růstovými vlastnostmi. Ty, které najdete v našem zahradnictví, patří mezi to nejlepší, co světoví šlechtitelé nabízejí. 

Muškáty převislé:

Kromě vzpřímených muškátů, jsou velmi oblíbené také pelargonie převislé (Pelargonium peltatum), které vytvářejí dlouhé, poměrně křehké výhony s bohatou násadou květů. Vytváří až neskutečné květinové vodopády které vám budou závidět všichni sousedi. 

 

Jaké podmínky mají pelargonie nejradši?

- plné slunce, nejlépe chráněné před deštěm 

- Speciální substrát pro letničky a balkónové rostliny.

- Výživu dodávat nejlépe jednou za dva týdny a to v podobě tekutého hnojiva na balkónové rostliny. Velmi důležitý je u těchto hnojiv vyšší obsah fosforu, který podporuje kvetení. Při výsadbě doporučujeme přimíchat i dlouho působící hnojivo.

- Zalévat zhruba každý druhý den (podle počasí). Ideálně vysazovat do samozavlažovacích truhlíků.

Abyste nic nepropásli

Slevy, akce, novinky, o všem se dozvíte jako první!

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů   |   marketing by MONOLO.eu