Otevírací doba
Zavřeno
Opravdový klenot okrasného jezírka.

Novákovinky

Opravdový klenot okrasného jezírka.

Opravdový klenot okrasného jezírka.

Přichází jaro a s ním čas oživit vaší zahradu. Možností, jak toto udělat je spousta, my se dnes zaměříme na jezírka. Odjakživa patřil vodní prvek mezi důležitý krajinotvorní činitel. Po zimě je třeba ostříhat veškerou starou a uschlou vegetaci. Kdybychom to neudělali, bránily by staré části rostlin růstu mladých výhonů a mohlo by dojít k úhynu. Důležité je také zkontrolovat, zda-li nám přes zimu nějaká rostliny nezemřela. Další, velice důležitou částí je filtrace. Tu musíme po zimě dokonale vyčistit a zkontrolovat zda-li někde neteče. Přece jen mráz je zákeřný a může filtraci poškodit. Musí také proběhnout kontrola filtračních médií, jelikož některé se časem rozpadnou, a je třeba koupit nové. A bez správně vyladěné filtrace to prostě nejde. S filtrací úzce souvisí UV-C lampa. U té musí proběhnout kontrola žárovky.

Rostliny ostříhané, filtrace vyčištěná, tak už nám chybí jen naší šupinatí kamarádi. Pro ně je zima také samozřejmě náročná. Po zimě jsou rybky slabé a snadno podléhají nemocem. S prvními slunečnými dny můžeme začít ryby krmit, ovšem velmi malými dávkami. Krmení můžeme doplnit o vitamíny, po zimě to rybky uvítají. Jakmile začnete rybky krmit, zkontrolujte jejich zdravotní stav a počet v jezírku. Pokud nějaké chybí, nebo jen třeba chcete doplnit další do jezírka, pozdní jaro je tou nejlepší dobou pro nákup ryb ! 

U nás najdete největší výběr jeseterů a barevných ryb do jezírek v Ostravě a okolí. https://www.zcnovak.cz/cs/aquaponie/jezirkove-ryby/a-205/

Abyste nic nepropásli

Slevy, akce, novinky, o všem se dozvíte jako první!

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů   |   marketing by MONOLO.eu